Історія

Зал імені С. П. Людкевича Львівської філармонії, 1981р.

Студентська хорова капела створена в 1950 році. Її засновник - заслужений діяч мистецтв України Володимир Пекар.

1968 року за високу виконавську майстерність і своєрідне розкриття хорового мистецтва капелі присвоєно почесне звання «Народна».

Народна хорова капела «Гаудеамус» - багаторазовий лауреат міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів і конкурсів хорового мистецтва.

Цекрва Святої Трійці, м. Львів, 2009р.

За період своєї діяльності капела здійснила численні творчі поїздки по Україні, у держави Прибалтики, Росію, Білорусію, Вірменію, Грузію, Польщу, Словаччину, Австрію, Німеччину, Італію та Ватикан, де мала незабутню зустріч із його Святістю Папою Римським Іваном Павлом ІІ.

У репертуарі капели твори авторів різних стилів та епох: А. Вівальді, Л. Бетховена, Д. Каччіні, Д. Бортнянського, А. Веделя, М. Березовського, М. Лисенка, А. Гнатишина, Д. Січинського, В. Барвінського, М. Леонтовича, Є. Козака, А. Кос-Анатольського, М. Скорика, Божественна літургія Ів. Золотоустого, українські народні та обрядові пісні, твори сучасних композиторів.

З 2007 по 2014 рік капелою керував Роман Дзундза. Під його керівництвом капела показала високу майстерність, взявши перше місце на Всеукраїнському фестивалі хорових колективів технічних вузів «Співаюча феєрія» (Харків, 2011) та третє місце у другому відкритому Європейському фестивалі–конкурсі духовної пісні «Я там де є Благословення» (Тернопіль, 2012).

Біля головного корпусу НУ Львівська політехніка, м. Львів, 2014р.

Сьогодні хорова капела «Гаудеамус» налічує 48 студентів та активно бере участь у розвитку культури, беручи участь у Шевченківських концертах, колядках, громадських подіях, співочих фестивалях та інших заходах. У 2015 році капела святкувала своє 65-ліття, давши концерт на високому рівні. У 2017 році почалась міжнародна співпраця Ґаудеамусу з Хором і струнним оркестром Гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташиця Con Fuoco (Краків, Польща) та хором Rohrer-Lied-Ensemble (Штутґарт, Німеччниа). В результаті співпраці на високому рівні проведено ряд спільних концертів.

©  2010-2019 Народна хорова капела "Гаудеамус"